"Samen bouwen aan kwaliteit"

Portretfoto van Alex Kuik

Alex Kuik

Betaald - Juridisch dienstverlener
Gestart in 2012 Van vrijwilliger naar teamleider Leeuwarden

Van stagiair naar teamleider

Hij is inmiddels onderdeel van het meubilair: Alex Kuik werkt al sinds 2012 bij Slachtofferhulp Nederland. Begonnen als stagiair, later doorgestroomd naar vrijwillig jurist en nu werkzaam als teamleider juridische dienstverlening. “Mijn ruime ervaring helpt me goed bij mijn rol als teamleider”, vindt Alex. “Ik ken het werk, de uitdagingen en de mogelijkheden. Mijn doel is om collega’s te begeleiden op een manier die bij hen past. En er met geoptimaliseerde werkprocessen voor zorgen dat zij hun werk goed kunnen blijven doen.”

Stagiair, vrijwilliger of medewerker: het zijn allemaal professionals. Zonder hen geen Slachtofferhulp Nederland

Alex KuikTeamleider juridische dienstverlening

Alex begeleidt juridisch medewerkers in twee teams. Eén daarvan is het ZSM-team: een samenwerkingsverband met ketenpartners. Denk aan de politie, Reclassering Nederland, het Openbaar Ministerie, Halt en Veilig Thuis. “ZSM staat voor Zorgvuldig, Snel en op Maat reageren op criminaliteit. Ons team komt op voor de rechten van slachtoffers en geeft bij strafzaken advies aan de Officier van Justitie (OvJ). Mijn team neemt contact op met het slachtoffer en vraagt hoe het gaat. En wat de wensen en mogelijkheden zijn. Op basis daarvan brengt het team een advies uit aan de OvJ, dat meegenomen kan worden in de zaak. Ons doel is altijd betekenisvol afdoen; een goede juridische afwikkeling én de best mogelijke hulp voor het slachtoffer.”

Alex in gesprek met collega op kantoor

Maatwerk

Om collega’s zo goed mogelijk te begeleiden kijkt Alex naar de behoefte per medewerker. “Ik sta altijd voor iedereen klaar, onvoorwaardelijk en ook buiten werktijd. Toch zit ik mijn team niet te dicht op de huid. Van stagiair tot vrijwilliger en betaalde kracht: dit zijn allemaal professionals die heel goed weten wat ze doen. Ik vind het belangrijk dat iedereen de ruimte krijgt om zijn of haar functie zelf vorm te geven.”

Alex geniet van het verbeteren van processen en ziet met trots hoe zijn collega’s zich ontwikkelen. “De combinatie van het inhoudelijke werk en het leidinggeven geeft me energie. Het mooiste is om anderen te zien groeien, net zoals ik dat zelf heb mogen doen.”

Ook bij ons aan de slag?

Ontdek hoe jij van betekenis kunt zijn voor je medemens

Naar alle vacatures

"Door dit werk ben ik als mens gegroeid"

Vrijwillig Juridisch dienstverlener

"Geen enkele zaak is hetzelfde, die diversiteit is geweldig"

Stage Juridisch dienstverlener

"Ik weet hoe belangrijk het is als mensen er voor je zijn"

Vrijwillig Eerste contactpersoon

"Ik werk met mensen die het hart op de juiste plek hebben"

Betaald Vervolghulp

"Ik sta klaar wanneer het er écht toe doet"

Vrijwillig Vervolghulp

"Ik maak me hard voor wat slachtoffers écht verder helpt"

Betaald Vervolghulp